Hoe lang kan iemand lid zijn van de cliëntenraad? Waar staat dat in de wet?

De bestuurder bepaalt de zittingstermijn van leden van de cliëntenraad en legt dit vast in het instellingsbesluit. De cliëntenraad heeft er verzwaard adviesrecht over. Dat staat in artikel 2.2.a van de Wmcz. De wet zegt niets over het aantal jaren.

Meestal is het een zittingstermijn van 3 of 4 jaar. Vaak kan je dan nog één keer benoemd worden voor een zelfde  termijn. Dus 6 tot 8 jaar in totaal. Hoe dat precies bij jullie raad is geregeld, staat in het instellingsbesluit van jullie organisatie.

Delen op social media