In onze organisatie gaan de managers ruilen van locatie. Wij krijgen dus een nieuwe manager. Er wordt geen advies aan de cliëntenraad gevraagd want de manager werkt al bij de organisatie. Mag dat wel?

Als er een nieuwe manager komt bij de locatie dan heeft de lokale cliëntenraad verzwaard adviesrecht. Dit staat in artikel 3.1.m van de Wmcz.

Hier werkt de manager al langer in de organisatie. Maar ook dan heeft de cliëntenraad verzwaard adviesrecht. Er is een uitspraak van de Landelijke Commissie van Vertrouwenslieden hierover. Zij zeggen dat gekeken moet worden of de manager ook bij deze specifieke locatie leiding kan geven. En dus dat de cliëntenraad hierover mag meebeslissen.

Delen op social media